menu close
(097), (093), (050) 067-17-67
kalibra
kalibra

TENS-Терапія

Діагностика і лікування патологій, пов’язаних з оклюзією (змиканням) щелеп, роботою щелепних м’язів і скронево-нижньощелепного суглоба, часто вимагають високоточного підходу. У клініці цифрової стоматології “Kalibra” для цих цілей використовують TENS-терапію. Вона спрямована на стимуляцію м’язів шиї, плечового поясу, жувальних м’язів для знаходження оптимального положення нижньої щелепи.

Що являє собою TENS-терапія

Абревіатура розшифровується як Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation, тобто крізьшкіряна електронейростімуляція (також її називають міостимуляцією). Це абсолютно безпечна та безболісна процедура, широко застосовувана у провідних стоматологів по всьому світу. Вона допомагає нам визначити фізіологічну окклюзію перед ортодонтичним і ортопедичним лікуванням. Під час проведення сеансу TENS відбувається розслаблення м’язів і зняття гіпертонусу, що саме по собі може надавати лікувальну дію та зменшувати хворобливі відчуття в м’язах обличчя та скронево-нижньощелепному суглобі.

TENS-діагностика

Часто причина порушення змикання щелеп полягає в спазмуванні м’язів обличчя, шиї, їх надмірному навантаженні або розслабленні. TENS-діагностика допомагає виявити приховані проблеми і вирішити їх у найкоротші терміни. Апарат зчитує навіть найменші електричні імпульси нервових клітин і м’язів при їх напрузі і розслабленні. Доктор аналізує показники, визначає оптимальне положення щелепи і встановлює план лікування.

Які проблеми вирішує міостимуляція в складі комплексного ортодонтичного лікування?

Неправильне змикання зубів, проблеми з поставою нерідко стають причиною порушення тонусу м’язів, що відповідають за жування. В результаті нижня щелепа рухається по невірній траєкторії, що призводить до поглиблення проблем, порушення естетики обличчя. Комплексна діагностика з використанням апарату TENS допомагає скласти оптимальний план лікування в таких ситуаціях:

різні патології прикусу;

біль в щелепних суглобах;

порушення постави, які стали причиною неправильного прикусу;

гіпертонус м’язів обличчя, шиї;

мовні порушення

нічне хропіння.

Крім того, неправильний прикус може бути причиною головних болів, хронічної втоми, порушення кровообігу.